Початкова школа 1923-1955

Про те, як у Новоюлівці з’явилася школа, розповів один із найстаріших жителів села Сорухан Федір Пилипович, нині покійний. Ще в 1925 році жителі звернулися до районного виконкому з проханням дозволити будівництво початкової школи. Виконком дав згоду і в селі Новопетрівка було розібрано невелику хатину на будівельний матеріал. Довго думали, де будувати школу і вирішили збудувати її в найвищому місці села, щоб цю будівлю всі бачили.

 Із Ленінського рудника був запрошений будівельник Дмитренко разом з синами, під його керівництвом розпочалося будівництво школи. В будівництві школи приймали участь всі жителі села. А в цей час навчання дітей проходило в звичайній сільській хатині. Вчитель із Вишневого Стрикозенко П.Ф. збирав дітей до 13-14 річного віку і навчав їх грамоти.

 В 1928 році будівництво школи було завершено і вона гостинно розчинила двері перед своїми першими учнями. У 1930 році директором Новоюлівської початкової школи призначають турботливу та енергійну людину, справжнього господаря Васильченка Олександра Яковича, який поселився в квартирі, що була в самій школі. У 1932 році відбувся перший випуск учнів школи, які продовжували навчання в Авдотівській семирічній школі.

 Васильченко О.Я. перейшов працювати до Авдотівської семирічки, а на його місце був призначений Корецький А.О., який разом з Чумаком Г.М. навчали дітей до самої війни. Вчителі одні з перших пішли на фронт, навчання в школі припинилося. Коли гітлерівці зайшли в село, то поселилися саме в школі. В лютому 1944 року село звільнили від фашистів, в школі розташувався госпіталь.

 Відразу після звільнення села від фашистів розпочалося навчання дітей. Молода жінка Ніна Юхимівна Микуленко зібрала учнів на уроки. Пізніше в школі почав працювати Батраченко Петро Олексійович. Знову почалося мирне життя Новоюлівської початкової школи.

Немає коментарів:

Дописати коментар